Individuali veikla – būdas išspręsti veiklos legalizavimo klausimus

ivLietuvoje laisvai samdomi specialistai dažniausiai pasinaudoja galimybe veiklą įteisinti pagal individualios veiklos pažymą, nes tai yra bene paprasčiausias būdas užsiimti legalia veikla. Bet, daug problemų naujiems mokesčių mokėtojams kyla tuomet kai tenka susidurti su mokesčių mokėjimu bei apskaitos vedimu. Verta išskirti pagrindinį individualios veiklos privalumą – apskaita čia yra supaprastinta. Laisvai samdomi specialistai, dirbantys savarankiškai, turi pildyti apskaitos žurnalą ir kiekvienam klientui pateikti apskaitos dokumentą. Jeigu jūs dirbate su individualios veiklos pažyma, tai jums bus būtina išrašyti sąskaitą faktūrą kiekvienam klientui. Taipogi reikia pabrėžti ir prievoles registruotis PVM mokėtojais, nes jais tapę, turi išrašyti PVM sąskaitas faktūras.

Mokesčių mokėjimo tvarka yra itin paprasta, nes jie sumokami kartą per matus. Žinoma, savarankiškai dirbantys asmenys gali mokėti mokesčius kad ir kiekvieną mėnesį. Mokant mokesčius tik vieną kartą per metus, tai turite atlikti iki gegužės 2 dienos. Tai reiškia, kad pateikus deklaraciją, jūs mokesčius turite sumokėti iki gegužės antros dienos, o jeigu nespėsite, VMI bei SODRA pradės skaičiuoti delspinigius arba tuos mokesčius atskaičiuos iš jūsų banko sąskaitų. Dabar šios valstybinės institucijos turi teisę bet kada nuskaityti pinigus iš asmenų banko sąskaitų.

Reikia paminėti, kad ne visada mokesčius galima mokėti kas metus. Yra vienas mokestis, kurį gali tekti mokėti kas mėnesį. Tai būtų privalomas sveikatos draudimas. Jis kas mėnesį mokamas tik tuo atveju, jeigu individualią veiklą vykdantis asmuo nėra draustas. Draustais yra laikomi studentai, moksleiviai, dirbantys pagal darbo sutartį ir t.t. Jeigu už jus niekas nemoka PSD įmokų kas mėnesį, tai jums jį teks mokėti patiems.

Kas liečia prievoles registruotis PVM mokėtojais, tai reikia išskirti pagrindinį niuansą – tapus PVM mokėtoju, jūs savo prekėms turite taikyti PVM tarifą. Jį galite taikyti klientams arba galite jį mokėti patys. Jeigu taikysite klientams, tai jūsų paslaugų ar prekių kaina bus 21 procentu didesnė nei buvo prieš tai. Žinoma, PVM mokėtojai turi įvairių privalumų, kurie jiems padeda susigrąžinti sumokėtą mokestį arba tiesiog jie gauna tam tikras lengvatas perkant prekes ar medžiagas. Individuali veikla – geriausias būdas išspręsti veiklos legalizavimo klausimus.