Paskola ilgesniam laikui: ką reikia žinoti?

bobutės paskolaTurbūt daugeliui paskolos, teikiamos internetu, siejasi su greitaisiais kreditais. Šie paprastai reiškia palyginus nedideles pinigų sumas, kurias kredito gavėjai grąžina per trumpą, dažnai – vos kelių mėnesių, laikotarpį. Ilgalaikes paskolos internetu – tai jau kiek kitokio pobūdžio kreditai. Pagrindinis skirtumas, kaip ir nurodo pavadinimas, yra grąžinimo termino trukmė. Ilgalaikes paskolos internetu be uzstato ar su juo, gali būti teikiamos ne tik kelių, bet ir, pavyzdžiui, 10 ar net 15 metų laikotarpiui. Savaime suprantama, pinigų sumos čia taip pat kur kas didesnės. Žmones jau daugybę metų paskolų klausimais konsultuojanti Miglė pažymi, kad greitos ilgalaikes paskolos internetu neturėtų gąsdinti, tačiau būtina įsidėmėti keletą svarbių aspektų, susijusių su palūkanomis, grąžinamų įmokų dydžiu, finansine atsakomybe, kuri prisiimama tą pačią minutę, kai pasirašoma sutartis.

Užstatas ir palūkanos

Miglės nuomone, šiais laikais bene labiausiai džiuginantis dalykas – itin platus įmonių, teikiančių paskolas, spektras. Tie, kuriems užteks entuziazmo išnaršyti bent dalies jų interneto svetaines, kur nurodomos visos kreditų teikimo/gavimo sąlygos, tikrai ras sau tinkamiausią pasiūlymą. „Pavyzdžiui, jus domina ilgalaikes paskolos internetu be užstato. Pasidomėję tikrai rasite įmonę, kuri, net suteikdama didelio dydžio kreditą, nereikalauja įkeisti asmeninio turto. Ir čia tik vienas pavyzdys. Galbūt turite specialių poreikių, kalbant apie palūkanas. Jos, norėčiau pabrėžti, nėra vienodos visur, tačiau realų vaizdą, kiek jums kainuos paskola, pamatysite tik konkrečiai apibrėžę grąžinimo terminą ir įmokų dydį. Net ir ilgalaikes paskolos internetu be uzstato gali būti nebrangios. Ypač, jei skolinatės pirmą kartą.“. Čia Miglė turi omenyje, kad nemokami kreditai neretai siūlomi naujiems įmonių klientams. Jeigu jau esate skolinęsi ar net ne vieną kartą gavę kreditą, veikiausiai trumpalaikė ar ilgalaike paskola internetu jums bus suteikta pagal įprastą palūkanų tvarką.

Kuo ilgalaikė paskola skiriasi nuo įprasto kredito?

Ilgalaikes paskolos internetu, kaip ir minėta pradžioje, nėra tas pats, kas įprasti kreditai, kuriuos priimta vadinti „greitaisiais“. Miglė sutinka, kad tai iš esmės skirtingos finansinės paslaugos, tad kartą jau gavusiems greitąjį kreditą, reikėtų iš naujo pasidomėti ilgalaikių paskolų sąlygomis. „Dažnai girdime sakant ar matome užrašytą frazę – greitos ilgalaikes paskolos internetu. Tiesa, jos gali būti „greitos“, bet nuo kreditų mažoms sumoms smarkiai skiriasi. Kadangi įsipareigojate kur kas ilgesniam grąžinimo laikui, jūsų gaunamoms pajamoms taip pat gali būti skirta daugiau dėmesio. Juk pasiskolinti virš 10 000 eurų – ne tas pats, kas gauti, tarkime, 300. Juos ir išmokėtumėte per kelis mėnesius, o štai ilgalaikes paskolos internetu gali būti dalimis grąžinamos net kelis metus. Iš tiesų, dauguma įmonių jau turi nusistovėjusią tvarką, kuria apsprendžiama, koks gali būti maksimalus paskolos išmokėjimo terminas. Vienur jis siekia 15 metų, kitur – 24 mėnesius. Taigi, ilgalaikio kredito, arba paskolos, sąvoka taip pat kai kada suprantama skirtingai.“. Miglės nuomone, norint kreiptis dėl didelio dydžio paskolos, būtina protingai pasverti savo finansines galimybes: „Prieš suteikiant ilgalaikį kreditą, galimas daiktas, paskolų įmonė patikrins jūsų finansinę istoriją, t.y. kiek kartų ir kokio dydžio kreditus ėmėte, ar tvarkingai ir laiku juos grąžinote. Nereikėtų pamiršti, kad visa informacija, susijusi su ankstesnėmis paskolomis, lieka. Ir kreditus ar paskolas teikianti įmonė turi visas teises ją peržvelgti, kad įsitikintų, ar esate patikimas klientas. Ilgalaikes paskolos internetu – ne tik pakankamai didelis finansinis įsipareigojimas jas gaunantiems, bet ir rizika skolintojams. Tad pats efektyviausias bendradarbiavimas įmanomas tuomet, kai abi pusės veikia atsakingai ir abipusiai naudingai apibrėžia paskolos teikimo/gavimo sąlygas.“.