Nusipirkote senos statybos namą arba butą, tačiau norite jį paversti savo svajonių būstu? O gal tiesiog atėjo laikas atsinaujinti vidaus interjerą? Jeigu ši situacija jums artima, tuomet tikriausiai neišsiversite be paskolos būsto remontui.
Kuo daugiau santaupų galite skirti – tuo geriau
Niekam ne paslaptis, jog remonto darbų kaina pastaraisiais metais smarkiai išaugo ir netgi visai paprastas virtuvės ar vonios remontas gali atsieiti tūkstančius eurų, todėl susitaupyti kapitaliniam remontui vien tik iš atlyginimo gali būti sudėtinga.
Vis dėlto, net ir imdami paskolą jūs galite sutaupyti. Kuo daugiau savų pinigų turėsite, tuo mažiau jų reikės grąžinti. Paskolos būsto remontui kai kuriais atvejais gali turėti itin aukštas palūkanas, todėl prieš skolinantis peržiūrėkite savo šeimos finansus ir nuspręskite, kokią dalį santaupų galite skirti remontui, o kokią sumą norėtumėte papildomai pasiskolinti.
Nerimauti dėl pinigų nereikia
Kita vertus, jeigu šiuo metu didelių santaupų neturite, tačiau remontas jums vis tiek reikalingas, per daug nenusiminkite. Ne visos šeimos gali kiekvieną mėnesį atsidėti po pilną atlyginimą taupymui, ypač jeigu turite mažų vaikų ar kitokių gyvenimiškų išlaidų. Dažniausiai daugiau santaupų turi vyresnio amžiaus poros, jau užauginusios vaikus ir galinčios skirti daugiau lėšų namų remontui.
Žinoma, imant bet kokio tipo paskolą svarbu, jog pajėgtumėte ją grąžinti. Jeigu nesate užtikrinti dėl savo finansų ar turite kitokių nuogąstavimų, neskubėkite skolintis – ir šis patarimas galioja ne tik būsto remonto paskoloms, bet ir lizingui. Labai svarbu, kad bet kokius finansinius sprendimus priimtumėte tik gerai apsvarstę visas galimas pasekmes ir jums netektų vėliau gailėtis.
Kokią sumą skolintis?
Kiekvienas bankas ir kredito unija turi savo taisykles, pagal kurias sprendžia, ar suteikti klientui paskolą ir kiek maksimaliai pinigų galima paskolinti. Tai priklauso nuo kliento pajamų, kitų finansinių įsipareigojimų ir kredito reitingo. Vis dėlto, net ir tuo atveju, kai esate finansiškai pajėgūs pasiskolinti maksimalią jūsų atveju sumą, neskubėkite to daryti gerai neapskaičiavę, kiek iš tikro pinigų prireiks. Lygiai taip pat, nesiskolinkite ir per mažai, nes neužbaigsite remonto iki galo.
Prieš kreipdamiesi dėl paskolos būsto remontui, pirmiausia susisiekite su potencialiais meistrais ar įmonėmis, kurie bent preliminariai paskaičiuotų, kiek galėtų kainuoti jūsų būsto remontas. Pavyzdžiui, nedidelės vonios remontas gali atsieiti nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekamų darbų, naudojamų medžiagų ir kliento pageidavimų. Netgi dušo plytelių kaina gali skirtis keliais kartais, todėl nepatingėkite aplankyti ir interjero salonų, net jeigu medžiagų pirkti kol kas neplanuojate.