Kaip tinkamai klijuoti tapetus?

tapetai

Atsiradę namų dažai buvo kuriam laikui išstumia tapetus iš rinkos, kadangi daugeliui žmonių patiko inovacija. Juolab, norėjosi, kad namai atrodytų moderniai. Tiesa, viskas sukasi ratu ir šiais metai, kitais metai ir metais atgal – žmonės vis labiau džiaugiasi tapetais, kurie suteikia galimybę dekoruoti namus taip, kaip norite.

Svarbiausia, kad tapetavimas nėra sudėtingas darbas. Jeigu dažymas dažniausiai paliekamas specialistų rankose, tai tapetų klijavimas puikiai pavyksta ir tiems, kurie tai daro patį pirmą kartą. Svarbiausia žinoti kaip, o šis straipsnis būtent ir yra apie tinkamą tapetų klijavimo technologiją.

  1. Pirmiausia, žinoma, reikalingas tinkamas tapetų pasirinkimas. Siūlome su galimybėmis susipažinti internete, kadangi pavyks kur kas paprasčiau rasti Jums labiausiai tinkamus.
  2. Greta to reikia nepamiršti įsigyti ir tinkamus klijus. Dažniausiai tapetai parduodami komplekte su klijais. Taip pat kai kuriais atvejais gamintojai kuria ir vieną, ir kitą gaminį. Tokiu atveju geriausia komplektuoti, kadangi tikėtina, kad klijai geriausiai atitiks tapetų poreikį.
  3. Tinamai sumaišykite klijus ir paruoškite aplinką, kurioje bus tapetuojama. Visi ant žemės esantys nešvarumai gali sugadinti tapetus, tad reikia labai švariai išvalyti aplinką.
  4. Kai kuriais atvejais klijai turi būti tepami ant sienų, o kitais atvejais ant pačių tapetų. Šis atvejis varijuoja, tad siūlome detaliau įsiskaityti į instrukciją, kad būtumėte ramus, kad visus darbus atliekate tvarkingai.
  5. Klijų tepimui siūlome naudoti teptukus. Nuolatos tikrinkite, ar ant jų neliko jokių nešvarumų.
  6. Dažniausiai klijų tepimo metu ant grindų lieka labai daug klijų. Prieš tiesiant kitus teptus ant žemės būtina pašalinti visą klijų perteklių.
  7. Uždėjus tapetą ant sienos būtinai lyginkite jį rankomis. Taip pat galima įsigyti specialius lyginimo prietaisus.
  8. Jeigu atsirado burbuliukai – pradurkite juos su adata ir išleiskite visą orą, gražiai suguldykite.

Kaip matote, tapetavimas nėra sudėtingas darbas. Tačiau jeigu norite jaustis ramus, kad tapetavimo tikrai puikiai padengs sienas, tvirtai laikysis ir net metų eigoje atrodys puikiai – tokiu atveju geriausia yra kreiptis į meistrus, kurie tai daro kiekvieną dieną, tad turi reikalingą įrangą ir žino kaip.