Moteriškos pirštinės skirtos ne tik rankų šildymui ir apsaugai

moteriškos pirštinėsMoteriškos pirštinės sudaro labai svarbų vaidmenį tarp visų moteriškų aksesuarų. Jos nemažiau svarbios nei rankinės ar bižuterija, kadangi jas galima pritaikyti prie įvairių drabužių ir aprangos stilių. Pirštinės būna odinės, velvetinės, atlasinės, megztos, nėriniuotos bei puoštos įvairiais karoliukais ar bižuterija. Moteriškos pirštinės būna ilgos, trumpos, su piršteliais ir be jų, kasdienės ar skirtos nešioti specialiomis progomis.

Jei manote, kad pirštinės yra skirtos tik šaltuoju metų laiku šildyti jūsų rankas –  klystate, kadangi jos jau nuo trylikto amžiaus moterų nešiojamos kaip viena iš mados detalių. Būtent pirštinės suteikia įvaizdžiui elegancijos ir moteriškumo. Pirštinės derinamos prie įvairios aprangos suteikia rafinuotumo, žaismingumo, modernumo.  Dizaineriai rekomenduoja pirštines rinktis kuo labiau krintančias į akis, derinti jas prie spalvoto šalio, batų ar rankinės. Margomis pirštinėmis galima paįvairinti vienspalvius ansamblius ir pabrėžti margų drabužių individualumą.

Pirštinės buvo laikomos padėties visuomenėje simboliu, priklausomai nuo papuošimų kiekio ant jų. Kilmingų ir pasiturinčių rankas puošiančios kokybiškai išdirbtos odinės pirštinės netrukus taip išpopuliarėjo, kad jų pageidavo net karališkosios britų šeimos atstovai. Ypač prabangios būdavo išsiuvinėtos ir prikvėpintos moteriškos pirštinės.

Pirmosios pirštinės atsirado viduramžių Graikijoje ir jas mūvėjo tik aristokratai tam, kad nesusiteptų rankų. Pirštinės buvo siuvamos iš gerai išdirbtos avies odos, tiksliai pagal formą ir rankos dydį, tartum antra oda. Jas puošdavo įvairiais brangakmeniais, karoliukais ar net deimantais. Pirmąsias pirštines dėvėjo tik vyrai, o moteriškos aprangos mados dalimi jos tapo tik XVI a.

Seniau moterys pirštines siuvinėdavo, nerdavo. Po antro pasaulinio karo viršų ėmė žavingosios ilgos moteriškos pirštinės, nešiojamos operose ar iškilmėse. Septintasis dešimtmetis įnešė bepirščių kniedytų pirštinių madą, kurias nešiojo tiek moterys, tiek vyrai nepriklausomai nuo metų laiko. XVI amžius buvo svarbus tuo, kad atsirado naujos etiketo taisyklės mūvint vyriškas pirštines. Vyrams buvo draudžiama mūvėti pirštines prie karaliaus, bažnyčiose, šventėse, laidotuvėse bei pasisveikinimo metu. Tačiau šios taisyklės nebuvo taikomos moterims, o ką jau kalbėti apie iškvėpintas moteriškas pirštinaitės. Tais laikais ir atsirado moteriškų pirštinių mada, o vyriškos ėmė blėsti.  Moteriškos pirštinės galiausiai įsitvirtino XVIII amžiaus pabaigoje.

Turbūt tai nieko nestebina, kad odinės pirštinės visada buvo laikomos stilinga stiliaus detale. Jei norite turėti klasikines pirštines, kurios madingos dabar ir tiks dar dešimt metų, rinkitės odines pirštines.  Be to, galima rinktis iš daugybės modelių. Odinės pirštinės labai mėgstamos dėl savo patvarumo, stilingumo ir šilumos. Kadangi šiandien odinės pirštinės būna ne tik juodos, bet daug įvairesnių spalvų, jomis galima lengvai sukurti žaismingą, madingą stilių. Be to, nešvarias odines pirštines lengvai valomos. Jas išvalysite pienu, su ištirpintu žiupsneliu geriamosios sodos.